12 lipca 2013

Patka i Pepe czyli zagadka w Karpaczu

Patka czyli Patrycja i Piotrek zwany przez wszystkich Pepe to bohaterowie kryminału dla dzieci w polskim wydaniu. Do tej pory większość książek detektywistycznych, która wpadała nam w ręce pochodziła ze Skandynawii. A tu proszę miła taka niespodzianka. Dodatkowo miejsce akcji także jest w Polsce. Ośmioletnia, bardzo energiczna i pełna pomysłów Patka przyjeżdża wraz z rodzicami na ferie zimowe do Karpacza. Na  miejscu poznaje Piotrka, chłopca o nieco innym usposobieniu niż ona sama, co nie przeszkadza im oczywiście w zaprzyjaźnieniu się. Zwłaszcza, że mają pełne ręce roboty, bo w domu wczasowym, w którym przebywają dzieją się podejrzane rzeczy. Zagadka czeka na rozwiązanie, więc Patka i Pepe wcielają się w rolę małych detektywów i wkraczają do akcji. Czy uda im się rozwiązać zagadkę? Trzeba przeczytać!
Książka klimatem i ilustracjami przypomina trochę uwielbiane przeze mnie w dzieciństwie książki Adama Bahdaja np. "Uwaga! czarny parasol", czy "Kapelusz za 100 tysięcy".
Niedawno wydana została druga część przygód Patrycji i Piotrka - " Tajemnica meduzy". Tym razem Patka i Pepe spotykają się w słonecznej Chorwacji, gdzie spędzają wakacje". My zakupimy z pewnością.

Autor - Aga Szczepańska
Wydawnictwo - STUDIO MOEMA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz